Sort by
  • The Goat and Her Three Kids

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Bros

    ★★★½

  • Blonde

    ★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • CANICULĂ

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Metronom

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Dirtbag

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Maigret

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Beautiful Beings

    ★★★½

  • Pam & Tommy

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Appendage

  • Encanto

    ★★★½

  • The Island

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Vortex

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★