Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★
Edit this entry  
01
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Kiss

Kiss

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Goat and Her Three Kids

The Goat and Her Three Kids

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dirtbag

Dirtbag

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Edit this entry  
24
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Twitches

Twitches

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★
Edit this entry  
05
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★
Edit this entry  
04
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry