Sort by

airohhh has logged 239 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
My Year of Rest and Relaxation

My Year of Rest and Relaxation

×
Read the review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Poolside

Poolside

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Tropico

Tropico

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★
Edit this entry  
03
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Contempt

Contempt

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
...And God Created Woman

...And God Created Woman

1956
×
★★★
Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Project X

Project X

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★½
Edit this entry  
09
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry