RSS feed for Horizon_Cologne
  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Anna

    ★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Shaft

    ★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Domino

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Skin

    ★★★½

  • The Hustle

    ★½

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Tolkien

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★½

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

    ½

  • Hellboy

  • The Silence

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • Unplanned

    ½

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Captive State

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • The Kid

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • The Aftermath

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • What Men Want

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★

  • The Prodigy

    ★★½

  • Paddleton

    ★★★½

  • Miss Bala

    ★★