Sort by

Horrible has logged 210 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Forgotten Scares: An In-depth Look at Flemish Horror Cinema

Forgotten Scares: An In-depth Look at Flemish Horror Cinema

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Satan's Blood

Satan's Blood

1978
×
★★½
Edit this entry  
30
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Sort of Family

A Sort of Family

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Swinging Safari

Swinging Safari

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Whispering Sands

Whispering Sands

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mysteries of Egypt

Mysteries of Egypt

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
New Tokyo Decadence The Slave

New Tokyo Decadence The Slave

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Girl in the Photographs

The Girl in the Photographs

2015
×
Edit this entry  
22
Emelie

Emelie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday

Friday

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Never-Ending Man: Hayao Miyazaki

Never-Ending Man: Hayao Miyazaki

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Seven Years of Night

Seven Years of Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Laplace's Witch

Laplace's Witch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beach House

Beach House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ecstasy of Order: The Tetris Masters

Ecstasy of Order: The Tetris Masters

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Angels' Melancholia

The Angels' Melancholia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cannibal

Cannibal

2006
×
★★½
Edit this entry  
08
Carcinoma

Carcinoma

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Voyage to Agatis

Voyage to Agatis

2010
×
★★½
Edit this entry  
08
Debris Documentar

Debris Documentar

2012
×
★★
Edit this entry  
04
The Gospel According to Matthew

The Gospel According to Matthew

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gator Green

Gator Green

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Roadkill: The Last Days of John Martin

Roadkill: The Last Days of John Martin

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Sweet Satan

My Sweet Satan

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Horse, Woman, Dog

Horse, Woman, Dog

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Raping!

Raping!

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stop the Bitch Campaign: Hell Version

Stop the Bitch Campaign: Hell Version

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Eat the Schoolgirl: Osaka Telephone Club

Eat the Schoolgirl: Osaka Telephone Club

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wet & Rope

Wet & Rope

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Karma

Bad Karma

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kitchen Sink

Kitchen Sink

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Share

Share

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Offside

Offside

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Patchwork

Patchwork

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
It's All Gone Pete Tong

It's All Gone Pete Tong

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spun

Spun

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gutterballs

Gutterballs

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Princess

Princess

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

2000
×
Edit this entry  
20
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Clip

Clip

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Nectar

Nectar

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Jean-Pierre's Mouth

Jean-Pierre's Mouth

1996
×
Read the review Edit this entry  
15
Gemini

Gemini

2005
×
Edit this entry