Sort by

horrorfan has logged 156 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★
Edit this entry  
29
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Go

Go

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
High Life

High Life

2018
×
★★
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whoever Slew Auntie Roo?

Whoever Slew Auntie Roo?

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It Happened on Fifth Avenue

It Happened on Fifth Avenue

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Encounter

Encounter

2021
×
★½
Edit this entry  
10
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Meet John Doe

Meet John Doe

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Guilty

The Guilty

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry