• They/Them

    ★★★

  • Prey

    ★★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • The Reef: Stalked

    ★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • The Man From Toronto

    ★★★

  • Mid-Century

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★★

  • The Summoned

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Crawlspace

    ★★★

  • Morbius

    ★★★★

  • Incantation

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Gone in the Night

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • The Ledge

    ★★★½

  • Freak

    ★★

  • The Long Night

    ★★½

  • The Requin

    ★★

  • WarHunt

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Hideout

    ★★★½

  • 13 Fanboy

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Wyrmwood: Apocalypse

    ★★★

  • The Addams Family 2

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • Barbarians

    ★★½

  • Silent Night

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • It Came from Below

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • What Josiah Saw

    ★★★

  • Swim

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Hatched

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Babysitter Must Die

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Retreat

    ★★★★

  • Great White

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Tokyo Revengers

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Dreamcatcher

    ★★

  • The Devil Below

    ★★★½

  • The Stairs

    ★★½

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★★

  • Breach

    ★★★½

  • On the Third Day

    ★★½