Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nurse 3-D

Nurse 3-D

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dahmer

Dahmer

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Love Your Guts

I Love Your Guts

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Swallowed

Swallowed

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dance with the Devil

Dance with the Devil

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Yearbook

Yearbook

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midnight

Midnight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Detention

Detention

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Death Drop Gorgeous

Death Drop Gorgeous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spiral

Spiral

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry