Sort by

Horror has logged 117 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Initiation

Initiation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fear No Evil

Fear No Evil

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Synonymous With

Synonymous With

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jeff Drives You

Jeff Drives You

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
3 Versos

3 Versos

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Watch Over Me

Watch Over Me

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Samurai

The Samurai

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Boys Village

Boys Village

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Two Little Boys

Two Little Boys

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Student Bodies

Student Bodies

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boy Behind The Door

The Boy Behind The Door

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Steam

Steam

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry