Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Filthy McNastiest: Apocalypse Fuck!

Filthy McNastiest: Apocalypse Fuck!

2005
×
Read the review Edit this entry  
08
The Gingerweed Man

The Gingerweed Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Gingerdead Man vs. Evil Bong

Gingerdead Man vs. Evil Bong

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Gingerdead Man 2: Passion of the Crust

Gingerdead Man 2: Passion of the Crust

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Locked Away

Locked Away

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Christmas with Cookie: Locked Away

Christmas with Cookie: Locked Away

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Bulk

The Amazing Bulk

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Amityville Thanksgiving

Amityville Thanksgiving

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
How Awful About Allan

How Awful About Allan

1970
×
Read the review Edit this entry  
31
Sickle

Sickle

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Amityville Island

Amityville Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Amityville Cabin

Amityville Cabin

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Skinner

Skinner

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
From Hell

From Hell

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Big Momma's House 2

Big Momma's House 2

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Things

The Little Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Body

The Body

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Prom Night

Prom Night

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bound by Honor

Bound by Honor

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unspoken

The Unspoken

2015
×
★½
Read the review Edit this entry