Sort by

HorrorSoupCaleb has logged 18 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beach Babes from Beyond

Beach Babes from Beyond

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
Read the review Edit this entry  
20
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Attack of the 50 Foot Cheerleader

Attack of the 50 Foot Cheerleader

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
It's Alive

It's Alive

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eegah

Eegah

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Subspecies

Subspecies

1991
×
Read the review Edit this entry