• Firestarter

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • Choose or Die

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • UMMA

    ★★½

  • Deep Water

    ★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • Studio 666

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • They Live in The Grey

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Slapface

    ★★

  • Jackass Forever

  • Moonfall

    ★½

  • Hatching

    ★★★★

  • Dual

    ★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★★½

  • Master

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★

  • Jujutsu Kaisen 0

  • Beanie Mania

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Single All the Way

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Hellbound

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Lantern's Lane

    ½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Horror Noire

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Night Teeth

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Antlers

    ★★★

  • The Manor

    ★★½

  • Black as Night

    ★★★

  • Bingo Hell

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Intrusion

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Silent Night

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★★½

  • You Are Not My Mother

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★