Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Frightmare

Frightmare

1981
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
Edit this entry  
20
Prom Night

Prom Night

2008
×
★★½
Edit this entry  
20
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Score

Score

1973
×
★★★★
Edit this entry  
18
April Fool's Day

April Fool's Day

2008
×
★★½
Edit this entry  
17
All About Evil

All About Evil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Dashcam

Dashcam

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
The Staircase

The Staircase

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hatching

Hatching

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
Edit this entry  
07
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Gone in the Night

Gone in the Night

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Swallowed

Swallowed

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jethica

Jethica

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Who Invited Them

Who Invited Them

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Hypochondriac

Hypochondriac

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Zalava

Zalava

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Piggy

Piggy

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Jamie Marks Is Dead

Jamie Marks Is Dead

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Phantoms

Phantoms

1998
×
★★½
Edit this entry  
29
X

X

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Men

Men

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
School Spirit

School Spirit

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2021
×
★½
Edit this entry  
21
Trick

Trick

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Who Is Killing the Cheerleaders?

Who Is Killing the Cheerleaders?

2020
×
★½
Edit this entry  
21
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
They Live in The Grey

They Live in The Grey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Edit this entry  
09
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry