• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Jolt

    ★★

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • France

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Întregalde

    ★★★

  • The Souvenir Part II

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★½

  • Infinite

  • In the Heights

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Joji

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Delphine’s Prayers

    ★★★★

  • The First 54 Years: An Abbreviated Manual for Military Occupation

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • The Girl and the Spider

    ★★★★

  • TINA

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★½

  • Introduction

    ★★★★

  • Cherry