• A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Westwood: Punk, Icon, Activist

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Disobedience

    ★★★★★

  • The Rape of Recy Taylor

    ★★★★

  • Lean on Pete

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Loveless

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Happy End

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Square

    ★★★★★

  • The Green Fog

    ★★★★★

  • A Fantastic Woman

    ★★★★

  • The Other Side of Hope

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Lady Macbeth

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • Fear Itself

    ★★★★

  • Burn Burn Burn

    ★★★★★

  • Miles Ahead

    ★★★½

  • Remainder

    ★★★★

  • Disorder

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • A Bigger Splash

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Suffragette

    ★★★★★

  • Digging for Fire

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Mr. Holmes

    ★★★½

  • Entourage

    ½

  • Jurassic World

    ★★

  • Love

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★½

  • Amy

    ★★★★½

  • Son of Saul

    ★★★★½

  • Our Little Sister

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Far from the Madding Crowd

    ½

  • Slow West

    ★★★★½

  • The Age of Adaline

    ★★★

  • 13 Minutes

    ★★★★½

  • Insurgent

    ★★★½

  • The Second Best Exotic Marigold Hotel

    ★★★½

  • The Gunman

    ½

  • Fifty Shades of Grey

    ½

  • Aferim!

    ★★★★★

  • Petting Zoo

    ★★★

  • Knight of Cups

    ★★★

  • Victoria

    ★★★★

  • Taxi

    ★★★★★

  • The Wolfpack

    ★★★★★

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★½

  • Mistress America

    ★★★★★

  • Tangerine

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • The Seven Five

    ★★★★

  • A Most Violent Year

    ★★★★★

  • Citizenfour

    ★★★★