• Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • A Teacher

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • Fight of Fury

    ★★★★★

  • Host

    ★★★

  • Coming Out

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★

  • Back from the Brink: Saved From Extinction

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Intruder

  • After

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Search for the Saddest Punt in the World

  • Great Bear Rainforest: Land of the Spirit Bear

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Apollo 11

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★★½

  • High Life

  • Halloween

    ★★★½

  • A Star Is Born

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Mobile Suit Gundam: The Origin VI – Rise of the Red Comet

    ★★★★

  • Truth or Dare

  • Pandas

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

  • Infinite Football

    ★★★½

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

  • Three Identical Strangers

  • Black Mirror: USS Callister

  • Bright

  • Impossible Horror

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★½

  • Happy Death Day

  • It

  • Mobile Suit Gundam: The Origin V: Clash at Loum

    ★★★★

  • First Reformed

  • Bring It On: Worldwide #Cheersmack

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie