Sort by

hotcarrots has logged 163 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cats

Cats

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Cat

The Cat

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
On Deadly Ground

On Deadly Ground

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
13 Sins

13 Sins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Splice

Splice

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Devil

Devil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ninja Terminator

Ninja Terminator

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Into the Sun

Into the Sun

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nova Seed

Nova Seed

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Report on the Party and the Guests

A Report on the Party and the Guests

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Anima

Anima

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Robot Carnival

Robot Carnival

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rabbit of Seville

Rabbit of Seville

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lenny Cooke

Lenny Cooke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Infinite Football

Infinite Football

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Golgo 13: The Professional

Golgo 13: The Professional

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bluebeard

Bluebeard

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Left Behind: The Movie

Left Behind: The Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Brute Force

Brute Force

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry