Sort by
  • Red, White & Royal Blue

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • please, remember this night

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★½

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★½

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★½

  • Nimona

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • White Men Can't Jump

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • BEEF

    ★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Joy Ride

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Reality

    ★★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Rye Lane

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • even if cities would vanish, we will remain

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • 20th Century Girl

    ★★★★

  • Entergalactic

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Not Okay

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★½

  • Showing Up

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Senior Year

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★½

  • We Were Never Really Strangers

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Incantation

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Business Proposal

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Heatwave

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★