Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Told Sunset About You

I Told Sunset About You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Incantation

Incantation

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Metamorphosis

Metamorphosis

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Here and There

Here and There

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crush

Crush

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Barber's Tales

Barber's Tales

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Business Proposal

Business Proposal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Very Special Love

A Very Special Love

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Liway

Liway

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moral

Moral

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Manila by Night

Manila by Night

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry