paulo has logged 12 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ang Tanging Ina N'yong Lahat

Ang Tanging Ina N'yong Lahat

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ang Tanging Ina

Ang Tanging Ina

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry