Daryl has logged 30 entries for films during December 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sometimes They Come Back

Sometimes They Come Back

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Who: The Husbands of River Song

Doctor Who: The Husbands of River Song

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stick Man

Stick Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yogi's First Christmas

Yogi's First Christmas

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Minions

Minions

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gruffalo

The Gruffalo

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Super 8

Super 8

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Iris

Iris

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chaos on the Bridge

Chaos on the Bridge

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry