Sort by

hotsake has logged 1,467 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mother Krampus

Mother Krampus

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Krampus Unleashed

Krampus Unleashed

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Krampus: The Reckoning

Krampus: The Reckoning

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Krampus: The Christmas Devil

Krampus: The Christmas Devil

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Krampus

Night of the Krampus

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Kill It

Don't Kill It

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Story of the Weeping Camel

The Story of the Weeping Camel

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kung Fu Yoga

Kung Fu Yoga

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Lipstick

Lipstick

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ten Tigers of Shaolin

Ten Tigers of Shaolin

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shaolin Devil and Shaolin Angel

Shaolin Devil and Shaolin Angel

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Digital Devil Story - Goddess Reborn

Digital Devil Story - Goddess Reborn

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Eagle Huntress

The Eagle Huntress

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nayuta

Nayuta

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ultimate Justice

Ultimate Justice

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of Martial Arts

Guardians of Martial Arts

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hourglass of Summer Colors

Hourglass of Summer Colors

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Big Flash

The Big Flash

1932
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Wolf Warrior 2

Wolf Warrior 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1910
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Slick Sleuths

Slick Sleuths

1926
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Starship Troopers

Starship Troopers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sisters of the Gion

Sisters of the Gion

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The House of the Dead

The House of the Dead

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The War of the Robots

The War of the Robots

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Children Who Labor

Children Who Labor

1912
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Dude and the Burglars

The Dude and the Burglars

1903
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Yawara! Go Get 'Em, Wimpy Kids!!

Yawara! Go Get 'Em, Wimpy Kids!!

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Three Dark Horses

Three Dark Horses

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The New Adventures of Heidi

The New Adventures of Heidi

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Turning the Tables

Turning the Tables

1903
×
Read the review Edit this entry  
20
Street Car Chivalry

Street Car Chivalry

1903
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Unappreciated Joke

The Unappreciated Joke

1903
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Damnation of Faust

The Damnation of Faust

1903
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Faust in the Underworld

Faust in the Underworld

1903
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Infernal Cakewalk

The Infernal Cakewalk

1903
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Shaolin vs. Evil Dead 2: Ultimate Power

Shaolin vs. Evil Dead 2: Ultimate Power

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Princess and Toxicant

The Princess and Toxicant

1977
×
★½
Read the review Edit this entry