Sort by

hotsake has logged 2,083 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mickey's Mechanical Man

Mickey's Mechanical Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Mad Dog

The Mad Dog

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Cactus Kid

The Cactus Kid

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Jazz Fool

The Jazz Fool

1929
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Mickey's Man Friday

Mickey's Man Friday

1935
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Steeple Chase

The Steeple Chase

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Trader Mickey

Trader Mickey

1932
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Fiddling Around

Fiddling Around

1930
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Moose Hunt

The Moose Hunt

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Castaway

The Castaway

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Barnyard Concert

The Barnyard Concert

1930
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Haunted House

The Haunted House

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kids on the Slope

Kids on the Slope

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ping Pong the Animation

Ping Pong the Animation

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Woes of Roller Skaters

The Woes of Roller Skaters

1908
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dreams of Toyland

Dreams of Toyland

1908
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Not Guilty

Not Guilty

1908
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gregor's Greatest Invention

Gregor's Greatest Invention

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Hell Teacher Nube: Summer Holiday of Fear! Legend of the Sea of Suspicion

Hell Teacher Nube: Summer Holiday of Fear! Legend of the Sea of Suspicion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marehito

Marehito

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bloodbath at Pinky High Part 1

Bloodbath at Pinky High Part 1

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Yellow

Yellow

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Galaxy Express 999: Claire of Glass

Galaxy Express 999: Claire of Glass

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gregor's Greatest Invention

Gregor's Greatest Invention

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Le mariage de l'amour

Le mariage de l'amour

1913
×
Read the review Edit this entry  
28
In the Land of the Gold Mines

In the Land of the Gold Mines

1908
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Megalodon

Megalodon

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Black River

Black River

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bernie

Bernie

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Room

The Room

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Guess Who Killed My Twelve Lovers?

Guess Who Killed My Twelve Lovers?

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Skies

Blue Skies

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ramrod

Ramrod

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mister Magoo's Christmas Carol

Mister Magoo's Christmas Carol

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ranma ½ OVA 2: Tendo Family Christmas Scramble

Ranma ½ OVA 2: Tendo Family Christmas Scramble

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cricket on the Hearth

Cricket on the Hearth

1967
×
Read the review Edit this entry