• Spiderhead

    ★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Men

    ★½

  • Senior Year

  • Deep Water

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★½

  • Three Months

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★½

  • Pam & Tommy

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Master

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Cyrano

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • On My Mind

    ★★½

  • After Yang

    ★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★½