Danielle has logged 30 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ticket

The Ticket

2016
×
Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Commuter

The Commuter

2018
×
Edit this entry  
18
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kissing Jessica Stein

Kissing Jessica Stein

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Switch

The Switch

2010
×
Edit this entry  
06
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry