Sort by

vicky has logged 451 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★½
Edit this entry  
29
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
'Twas the Night

'Twas the Night

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry