RSS feed for Alex

Alex has watched 158 animated films.

  • Onward

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

  • Frozen II

    ★★★

  • Undone

    ★★★★

  • Float

  • Hair Love

  • Ne Zha

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Mirai

    ★★

  • Bao

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Agua Viva

  • Coco

    ★★★★½

  • In a Heartbeat

  • Moana

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Inner Workings

    ★★★

  • Piper

  • Finding Dory

    ★★

  • Sausage Party

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★

  • L’Œil du Cyclone

  • Borrowed Time

  • Sanjay's Super Team

  • Anomalisa

    ★★★

  • Minions

  • Inside Out

    ★★★★

  • Prologue

  • The Little Prince

    ★★★

  • Saucer Man

  • 20min Walk from Nishi-Ogikubo Station, 2 Bedrooms, Living Room, Dining Room, Kitchen, 2mos Deposit, No Pets Allowed

  • Lava

  • Wonder

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★½

  • Frozen

  • Wonder Garden

  • Let Your Light Shine

  • Despicable Me 2

  • Monsters University

  • The Garden of Words

    ★★★

  • The Lizard of OZ

  • Little Witch Academia

  • Wreck-It Ralph

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

    ★★½

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

  • Paperman

  • The Lorax

  • xx

  • The Adventures of Tintin

  • Kung Fu Panda 2

  • Rio

  • YA-NE-SEN a Go Go

  • Gnomeo & Juliet

    ★½

  • Batman: Under the Red Hood

    ★★★½

  • Despicable Me

  • Toy Story 3

    ★★½

  • Internet Story

    ★★★★

  • A Christmas Carol

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Superman/Batman: Public Enemies

  • Cloudy with a Chance of Meatballs