• The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

  • Chemical Hearts

    ★★

  • The Stunt Double

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Lovebirds

  • Capone

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • I Know This Much Is True

  • The Half of It

    ★★

  • TFW No GF

  • Normal People

    ★★★

  • Extraction

  • Beastie Boys Story

  • The Last Dance

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • The Hunt

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Hillary

    ½

  • Devs

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • Onward

    ★★½

  • Road to Roma

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Guardians of Life

    ★★★

  • Sergio

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★½

  • The Outsider

    ★★½

  • My Spy

  • Dolittle

    ½

  • Dracula

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★½

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Queen & Slim

    ★★

  • The Perfect Secret

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★

  • Looking for Alaska

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jesus Is King

  • AI

    ★★½

  • In the Tall Grass

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Zeroville

  • Tall Girl

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★

  • Lucy in the Sky

  • Harriet

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★