• Drowning in Potential

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Wolf

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Candyman

    ★★

  • The Protégé

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Year of the Everlasting Storm

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Returning to an RPG that you haven't played in a while

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • A Simple Smash and Bash Job Gone Wrong

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • The Bats!!

  • Me You Madness

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • Cryptozoo

    ★★★½

  • Censor

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Bobo the Monkey

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★½

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Making The Irishman

  • Alien Xmas

    ★★

  • Deep Blue | Down the Rabbit Hole

  • OPAL

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

    ★½

  • Project Power

    ★★★

  • The Stunt Double

    ★½

  • The Speed Cubers

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Coming Out

  • A Dog That Smokes Weed

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • Twins in Paradise

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The AGFA Horror Trailer Show

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • Onward

    ★★