Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Mestre da Pizza

Mestre da Pizza

×
Edit this entry  
20
Good Morning

Good Morning

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
Omen IV: The Awakening

Omen IV: The Awakening

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fictitious Anacin Commercial

Fictitious Anacin Commercial

1967
×
Read the review Edit this entry  
19
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Animusic 2

Animusic 2

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Razorback

Razorback

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Animusic

Animusic

2001
×
Read the review Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Swept Away

Swept Away

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
It's Alive III: Island of the Alive

It's Alive III: Island of the Alive

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It Lives Again

It Lives Again

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It's Alive

It's Alive

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Demons of Ludlow

The Demons of Ludlow

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Heat

The Heat

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Critters

Critters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Felicity

Felicity

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kino-pravda no. 21

Kino-pravda no. 21

1925
×
Edit this entry  
07
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Not Quite Hollywood

Not Quite Hollywood

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Werewolf Women of the S.S.

Werewolf Women of the S.S.

2007
×
Edit this entry  
04
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Cold of the Night

In the Cold of the Night

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Angel

Black Angel

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry