• Life Is Beautiful

    ★★★½

  • Child's Play 2

    ★★★★

  • The Aviator's Wife

    ★★★★

  • Sex, Gewalt und gute Laune Vol. 2

    ★★★

  • Sex, Gewalt und gute Laune

    ★★★½

  • A Good Marriage

    ★★★★

  • Full Moon in Paris

    ★★★★

  • Audition

    ★★★★

  • Angel

    ★★★★

  • Friday the 13th: The Final Chapter

    ★★★★

  • The '60s

    ★★

  • The Omen

    ★★

  • The Last Dragon

    ★★★★½

  • Omen IV: The Awakening

    ★★★½

  • The Black Dahlia

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Omen III: The Final Conflict

    ★★★★½