• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Play Along

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Drifting Billy

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Secret Obsession

    ½

  • The Lion King

    ★★★

  • Jackrabbit

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Glass

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Perfection

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • The Nun

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Bao

    ★★★★½

  • Icebergs

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Jigsaw

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • 1922

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Sweet Country

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Ali's Wedding

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★