RSS feed for Daniel

Daniel has logged 129 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
22 July

22 July

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
After Everything

After Everything

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blaze

Blaze

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Quincy

Quincy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry