• Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • False Positive

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Horror in the High Desert

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Black Renaissance: The Art and Soul of Our Stories

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Locked Down

    ★★★½

  • Fatale

    ★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • A Creepshow Animated Special

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • Caveat

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½