Aaron has logged 251 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
I Wake Up Screaming

I Wake Up Screaming

1941
×
★★★½
Edit this entry  
08
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Life

Life

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Next Friday

Next Friday

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Violation

Violation

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Passing

Passing

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shanghai Knights

Shanghai Knights

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
Flight of the Phoenix

Flight of the Phoenix

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
When I Get Home

When I Get Home

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
04
Cursed

Cursed

2005
×
★★★
Edit this entry  
03
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Edit this entry  
24
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry