• Men

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Moon Knight

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★½

  • The Bubble

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

  • Kimi

  • Jackass Forever

  • Fresh

  • Scream

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • Red Notice

    ½

  • Encanto

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Harder They Fall

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Raging Fire

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • The Cursed

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Red Rocket

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The French Dispatch

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • America: The Motion Picture

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • The Lost Leonardo

  • Infinite

    ½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★