Howlin_Wolf has logged 379 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Devil at 4 O'Clock

The Devil at 4 O'Clock

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
23 Walks

23 Walks

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Prey

Prey

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rose

Rose

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Surge

Surge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
End of Sentence

End of Sentence

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hero Mode

Hero Mode

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Crash Pad

Crash Pad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Father of the Year

Father of the Year

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Package

The Package

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Fatale

Fatale

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Me, Myself & Di

Me, Myself & Di

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Friendsgiving

Friendsgiving

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pentagram

Pentagram

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear of Rain

Fear of Rain

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Worth

Worth

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love Jacked

Love Jacked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thrashin'

Thrashin'

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Long Story Short

Long Story Short

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Very Excellent Mr. Dundee

The Very Excellent Mr. Dundee

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
In Search of the Last Action Heroes

In Search of the Last Action Heroes

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Summer Holiday

Summer Holiday

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Work It

Work It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Desperados

Desperados

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry