Min has logged 66 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Cry Wilderness

Cry Wilderness

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Way Down East

Way Down East

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Broken Blossoms

Broken Blossoms

1919
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vlogumentary

Vlogumentary

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

1916
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Les Vampires

Les Vampires

1915
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Reptilicus

Reptilicus

1961
×
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★½
Edit this entry  
25
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Making Fun: The Story of Funko

Making Fun: The Story of Funko

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wanted

Wanted

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry