Sort by
  • Fall

    ★★½

  • Prey

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Metal Lords

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Incantation

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Rose Island

    ★★★

  • The Call

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Peninsula

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Bloodshot

  • 365 Days

    ½

  • His House

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Monky

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Satan's Slaves

    ★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Split

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Sijjin 2

    ★★½

  • Entourage

    ★½

  • Sijjin

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • The Conjuring

    ★★★

  • The Purge

    ★★

  • Fateful Findings

    ★★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★½

  • Tangled

    ★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • Who Killed Captain Alex?

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • 3 Idiots

    ★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Perfume: The Story of a Murderer

    ★★★★

  • Double Down

    ★★★★★

  • Saw II

    ★★★½