Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
03
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Incantation

Incantation

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Entourage

Entourage

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Monky

Monky

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stealing Beauty

Stealing Beauty

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
if....

if....

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Peninsula

Peninsula

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Double Down

Double Down

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry