• No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Skylines

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Belushi

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Capone

    ★½

  • Arkansas

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★½

  • The Go-Go's

    ★★★

  • Bad Hair

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Primal

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★½

  • White Rhino

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Tommaso

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • First Love

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • See You Yesterday

    ★★★

  • Buffaloed

    ★★

  • Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • The Dirt

    ★★

  • Creem: America's Only Rock 'n' Roll Magazine

    ★★½