• Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • Red Notice

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Night Teeth

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Dune

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★

  • Sweet Girl

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Jolt

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Die in a Gunfight

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Ice Road

    ½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Feral State

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Thunder Force

  • Voyagers

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • How It Ends

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • The Marksman

  • WandaVision

    ★★★★

  • Locked Down

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Fatale

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½