• Conversations with Friends

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★½

  • Meet Me In The Bathroom

    ★★★½

  • Free Chol Soo Lee

    ★★★½

  • Emergency

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Good Timing with Jo Firestone

    ★★★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Chair

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Belle

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½