Sort by

hplatt6 has logged 16 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Devil and Daniel Johnston

The Devil and Daniel Johnston

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Edit this entry