• Ambulance

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

  • Hawkeye

  • Red Notice

  • The Harder They Fall

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Last Night in Soho

  • The Power of the Dog

  • He's All That

  • Candyman

  • Free Guy

  • The French Dispatch

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Thunder Force

  • Exterminate All the Brutes

  • Nobody

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Judas and the Black Messiah

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • WandaVision

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

  • News of the World

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Happiest Season

  • Soul

  • Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

  • MLK/FBI

  • Another Round

  • One Night in Miami...

  • Slalom

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Old Guard

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Da 5 Bloods

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • The Last Dance

  • Trolls World Tour

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Saudi Runaway

  • Dick Johnson Is Dead

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★★

  • Little Women

  • 1917

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

  • Queen & Slim

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Klaus

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Who Killed Malcolm X?

  • The Irishman

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Corpus Christi

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Echo

  • Invader ZIM: Enter the Florpus