Sort by

Pál has logged 216 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
2069: A Sex Odyssey

2069: A Sex Odyssey

1974
×
Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★
Edit this entry  
21
Dragon Girl

Dragon Girl

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
*batteries not included

*batteries not included

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★½
Edit this entry  
19
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mattie the Goose-Boy

Mattie the Goose-Boy

1977
×
★★★★
Edit this entry  
16
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Arlington Road

Arlington Road

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★½
Edit this entry  
12
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★
Edit this entry  
12
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Czukor Show

Czukor Show

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Finch

Finch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Divas

Divas

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Untold: Crimes & Penalties

Untold: Crimes & Penalties

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
VFW

VFW

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Post Mortem

Post Mortem

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Wonder Women

Wonder Women

1973
×
★★
Edit this entry  
09
The Call of Cthulhu

The Call of Cthulhu

2005
×
★★½
Edit this entry  
06
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
04
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rise of the Animals

Rise of the Animals

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Humanoid

The Humanoid

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Volunteers

Volunteers

1985
×
★★½
Edit this entry  
13
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
I'm for the Hippopotamus

I'm for the Hippopotamus

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kill Squad

Kill Squad

1982
×
★★
Edit this entry  
02
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★½
Edit this entry  
02
Wild Roots

Wild Roots

2021
×
★★★★
Edit this entry