HRyan has logged 106 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Waiting...

Waiting...

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Death Grips live at Paradiso Amsterdam

Death Grips live at Paradiso Amsterdam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★½
Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Accepted

Accepted

2006
×
★★
Edit this entry  
14
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★
Edit this entry  
14
The Big Hit

The Big Hit

1998
×
★★★
Edit this entry  
12
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Police : Live In Concert Tokyo

The Police : Live In Concert Tokyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Another Round

Another Round

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Garfield: A Tail of Two Kitties

Garfield: A Tail of Two Kitties

2006
×
★½
Edit this entry  
04
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
365 Days

365 Days

2020
×
½
Edit this entry  
30
The Father

The Father

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
½
Edit this entry