Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Lady Gaga and the Muppets Holiday Spectacular

Lady Gaga and the Muppets Holiday Spectacular

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Divergent

Divergent

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
Read the review Edit this entry  
15
Untitled The Batman Sequel

Untitled The Batman Sequel

×
Read the review Edit this entry  
13
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
Read the review Edit this entry  
19
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kimi

Kimi

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Scooby-Doo and the Alien Invaders

Scooby-Doo and the Alien Invaders

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moonfall

Moonfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Amygdala

Amygdala

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
Read the review Edit this entry  
13
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
DragonHeart

DragonHeart

1996
×
Read the review Edit this entry  
06
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
03
Charlotte's Web

Charlotte's Web

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Read the review Edit this entry