RSS feed for Hannah
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
Edit this entry  
26
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kinsey

Kinsey

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mapplethorpe

Mapplethorpe

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Glory Daze

Glory Daze

1995
×
★★½
Edit this entry  
13
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★
Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Roar

Roar

1981
×
Edit this entry  
01
Saturday Night

Saturday Night

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
Edit this entry  
07
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
Edit this entry  
23
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
High Life

High Life

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
Edit this entry