• Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Kerr

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Between Two Dawns

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Vortex

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Petrov's Flu

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Commitment Hasan

    ★★★★

  • Olga

    ★★

  • How to Become a Tyrant

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • Lingui, The Sacred Bonds

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Bloody Oranges

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Four Roads

  • You Me Lenin

    ★★★

  • Save Ralph

  • The Return: Life After ISIS

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Stuck Apart

    ★★★

  • Geranium

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Ethos

    ★★★★

  • Amour

  • Mank

    ★★★★½

  • A Year in Exile

  • Fractured

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Hidden

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Never Gonna Snow Again

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★½

  • Ghosts

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tales from the Multiverse

  • Tenet

    ★★★½

  • The Unseen River

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • The Half of It

    ★★½

  • Man 2020

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★½

  • Vendors' Meeting

  • The Father

    ★★★½